BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

#3. Iškalbos menas.

Sveiki, dar kartą :)

Rašau vėlgi - apie iškalbos meno paskaitą, kuri buvo šiandien labai ilga ir tuo pačiu labai neprailgstanti :) Kai tikrai įdomu - laikas bėga nejučiomis.

Šiandien įgijau naują supratimą, jog kalbėti gali visi, o pasakyti kalbą - tik išmokęs tai daryti teisingai. Galbūt vieni ar kiti turi didesnį ar mažesnį šį talentą savo paties viduje, bet visi gali to išmokti. Nors žinoma, gal didžiais kalbėtojais tapsime ne visi, tačiau kalbėti gyvenime teks, tikrai, visiems.

Taigi, šiandien gauta teorinė dalis man asmeniškai buvo dviprasmiška - labai naudinga struktūra, kuri tikrai padeda suprasti visą kalbą ir minčių lietus, kurio realiai asmeniškai aš, ruošiantis savo kalbai tikrai nenaudočiau :) Tačiau tai mano subjektyvi nuomonė, manau, jog ir lietus, kažkam pravertė :) Bei praktinė dalis, kurios šiandien buvo net dvi :) Labai pradėjau jausti, jog kai kalbėjau nepasiruošus, apie savo savaitės įvykius, mintys labiau buvo sukoncentruotos ką pasakyti, o ne kaip judėti, kokius gestus rodyti. O gavus pasakyti paruoštinę, nors ir labai greitą, bet vistiek - paruoštinę kalbą, gali atidžiau apsvarstyti, kokius judesius naudoti, ką po ko kalbėti, kaip ir ką išdėstyti. Todėl manau,  tiek mano, tiek ir mūsų visų paruoštinės kalbos buvo daug sklandesnės, visais atžvilgiais.

Taip pat, kas man asmeniškai buvo labai įdomu, jog kiti pastebi tokius dalykus apie kuriuos, kalbant, pati net negalvoju, atrodo, jog net nepamenu, kad taip dariau, pvz.: šiandieninis mano greitas kalbėjimas :) Man asmeniškai jis atrodė visai normalus, kol pati nenustebau, kad jau viską baigiau pasakyti. Kiti taip pat į tai atkreipė dėmesį, todėl pastebėjau, kad bekalbant kai kurie dalykai atrodo lyg nebekontroliuojami. Todėl manau, labai naudinga išmokti juos suvaldyti. :)

Ir vienas vienintelis dalykas, kuris tikrai apkartino šios dienos paskaitą - žinia, jog egzamino temos turi būti daugmaž informacinės ir sveikatos tematikos ribose. Aš manau, jog tokiose temose bus itin sunku pasireikšti kaip kalbėtojui, nes tuo momentu bus svarbu pateikti itin tikslią informaciją. Iš patirties žinau, jog kalbant apie tokius dalykus konkrečius dalykus dažnai gaunasi “pilti” nuo skaidrės, kad neduokdie nepraleistum tikslaus skaičiaus ar kokio itin svarbaus sakinio. Todėl sunkus uždavinys kalbą padaryti ir įtaigią, ir ekspresyvią, ir tikslią. Taip pat manau, jog mes dar nesame išmokę valdyti skaidrių kaip tiesiog vaizdinės priemonės, o ne pagrindinio informacijos šaltinio, tačiau ir nebemokame pristatinėti informacinės temos be skaidrių - taip turime užburtą ratą, su ne itin įdomia ir patraukiančia dėmesį vieša kalba…:)

Tačiau, matyt, jau kitaip nebus ir reikia stengtis atlikti viską kuo geriau. Tikiuosi, jog pavyks. :)

Tai tiek (ir pati tik dabar atkreipiau dėmesį, jog visai nemažai .. :) ) šiam blog’ui. Dėkui :)

Patiko (0)

Rodyk draugams

1 komentaras | “#3. Iškalbos menas.”

  1.   Lukas rašo:

    Minčių lietus, ar minčių žemėlapis?

Rašyk komentarą